Studenti u blokadi tvrde da je zbog izložbe EXPO deo studenta primoran da se iseli iz Studentskog grada, iz EXPO-a odgovaraju da je reč o "privremenom premeštanju"

Insajder pre 2 sata  |  FoNet
Studenti u blokadi tvrde da je zbog izložbe EXPO deo studenta primoran da se iseli iz Studentskog grada, iz EXPO-a odgovaraju…

Studenti u blokadi visokoškolskih ustanova u Beogradu saopštili su večeras da će, kako tvrde u objavi na društvenoj mreži Iks, zbog projekta "Ekspo 2027" deo njihovih kolega biti primoran da se iseli iz Studentskog grada. Kako se navodi u objavi, studenti drugog bloka F krila Studentskog grada biće "primorani da se isele iz domova bez garancije nalaženja drugog vida smeštaja".

"Zgroženi smo ovom odlukom i poručujemo režimu da nećemo dozvoliti da i ovaj put projekti budu važniji od sigurnosti nečijeg doma. Ne damo studentske domove", objavili su studenti. Због пројекта ЕКСПО, студенти другог блока Ф крила Студентског града биће приморани да се иселе из домова без гаранције налажења другог вида смештаја. Згрожени смо овом одлуком и поручујемо режиму да нећемо дозволити да, и овај пут, пројекти буду важнији од сигурности нечијег…

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »