Miljuš (SSP): Krnji REM neće moći ništa da uradi, vlast to i priželjkuje
Nedeljnik pre 1 dan

Poslanik Stranke slobode i pravde (SSP) Branko Miljuš kazao je danas da Srbija nema profesionalan i funkcionalan Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) već skoro 600 dana, a da vlast priželjkuje „krnji REM koji neće moći ništa da uradi“.
Po njegovim rečima, svi koji učestvuju u ovakvim dogovorima direktno rade u korist predsednika Srbije Aleksandra Vučića i vlasti. Miljuš je kazao da su četiri kandidata koji su izabrani u Savet REM, zbog brojnih neregularnosti u procesu izbora, podneli ostavke Narodnoj skupštini u pisanoj formi, čime je prestao njihov mandat. „Nigde u Zakonu se ne pominje potreba verifikacije ostavki i nju izmišljaju oni koji bi da se izabere za bilo kakav REM kako bi fingirali da












