Alimpijević i Bešiktaš u Evroligi, evo ko napušta elitno takmičenje
Nova pre 2 sata

Košarkaški klub Bešiktaš postaje novi član Evrolige, dok će francuski Monako preći u Evrokup.
Ova informacija potvrđena je za Nova.rs, tako da će srpski trener Dušan Alimpijević dobiti priliku da sa klupe predvodi turski tim u eliti. Prema ranijim najavama, Monako će zbog finansijskih problema otići stepenicu niže, odnosno u Evrokup, ali verovatno će se u bliskoj budućnosti vratiti u Evroligu. Evroliga bi u sezoni 2026/2027 trebalo da broji 20 klubova - 19 istih kao prošle godine i Bešiktaš umesto Monaka. Podsetimo da je Bešiktaš u sezoni za nama poražen u











