Srbija izgubila sa 22 razlike na Svetskom prvenstvu, Orlići dobili surovu lekciju od Australije na startu
Telegraf pre 9 sati | Telegraf.rs

Mladi košarkaši Srbije doživeli su veoma težak poraz na startu Svetskog prvenstva za igrače do 17 godina koje se održava u Istanbulu, pošto su na startu grupne faze izgubili sa 22 poena razlike od Australije - 88:66.
Može se reći da izabranicima Stevana Mijovića baš ništa nije polazilo od ruke ovog prepodneva. Australija je nametnula ritam od samog starta, početkom druge četvrtine je povela dvocifrenom razlikom i nije se ni okretala nazad. Razlika je na kraju premašila kotu od 20 poena u nekoliko navrata, iako je Srbija tokom treće četvrtine pokušala da uzvrati. Primakli su se blizu 10 poena minusa u jednom momentu naši momci, ali to je bilo sve što su pokazali danas.












