Engleska pobedila Panamu i prošla kao prva, Hrvatska preko Gane do drugog mesta
RTV pre 3 sata | Tanjug

NJU DŽERSI/FILADELFIJA - Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je Panamu rezultatom 2:0 u trećem kolu L grupe na Svetskom prvenstvu i prošla u šesnaestinu finala sa prve pozicije.
Istovremeno, Hrvatska je nadigrala Ganu 2:1, obe selekcije su prošle dalje, Hrvati kao drugi, a Gana kao treća. Strelci za Engleze u Nju Džersiju bili su Džud Belingem u 62. i Hari Kejn u 67. minutu. Hrvati su u Filadelfiji poveli pogotkom Petra Sučića u 31, izjednačio je Derik Lukasen u 73, a pobedu Hrvatskoj doneo je Nikola Vlašić u 83. minutu. Engleska će kao pobednik grupe igrati protiv neke od trećeplasiranih selekcija, a rival Hrvatskoj biće drugoplasirani iz











