Delu korisnika obaveštenje o curenju amonijaka stiglo putem sistema "Pronađi me"

N1 Info pre 13 sati  |  N1 Beograd
Delu korisnika obaveštenje o curenju amonijaka stiglo putem sistema "Pronađi me"

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je prilikom noćašnjeg aktiviranja Sistema za hitno obaveštavanje građana zbog curenja amonijaka u Guči došlo do nepravilnosti u isporuci poruke, usled čega je kod dela korisnika obaveštenje dostavljeno putem sistema „Pronađi me“, umesto putem Sistema za hitno obaveštavanje građana.

Zahtev za aktiviranje Sistema za hitno obaveštavanje građana primljen je u 2.17 časova od Sektora za vanredne situacije, a nakon izvršene provere podataka, upozorenje je u 2.27 časova aktivirano u skladu sa propisanom procedurom i prosleđeno operatorima mobilne telefonije, navodi MUP u saopštenju. Operatori „Yettel“ i „A1“ upozorenje su prosledili putem Sistema za hitno obaveštavanje građana, isključivo za područje Guče, za koje je i bilo namenjeno, dok je kod dela

Povezane vesti »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »