Greška u slanju hitnog upozorenja građanima zbog curenja amonijaka u Guči, MUP objasnio gde je nastao problem
Newsmax Balkans pre 12 sati | Newsmax Balkans

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je tokom aktiviranja sistema za hitno obaveštavanje građana zbog curenja amonijaka u Guči došlo do tehničke nepravilnosti, pa je deo korisnika upozorenje dobio putem sistema „Pronađi me“ umesto standardnog sistema za hitno obaveštavanje.
U saopštenju se ističe da je prilikom noćašnjeg aktiviranja Sistema za hitno obaveštavanje građana zbog curenja amonijaka u Guči došlo do nepravilnosti u isporuci poruke, usled čega je deo korisnika obaveštenje primio putem sistema "Pronađi me", umesto putem sistema za hitno obaveštavanje građana. Kako se navodi, zahtev za aktiviranje sistema primljen je u 2.17 časova od strane Sektora za vanredne situacije, a nakon provere podataka upozorenje je u 2.27 časova












