Noćna uzbuna u Guči zbog curenja amonijaka: Sedam ljudi evakuisano, lekari upozoravaju na odložene posledice

Nova pre 12 sati
Noćna uzbuna u Guči zbog curenja amonijaka: Sedam ljudi evakuisano, lekari upozoravaju na odložene posledice

Curenje amonijaka na jednom od sigurnosnih ventila hladnjače u Guči uspešno je zaustavljeno, a nakon ovoga je sedam osoba evakuisano, dok je četvoro prevezeno u Opštu bolnicu u Čačku radi pregleda i daljeg praćenja zdravstvenog stanja.

Građanima je tokom noći, oko 50 minuta posle ponoći, putem SMS sistema za upozoravanje Ministarstva unutrašnjih poslova stiglo obaveštenje da je došlo do curenja amonijaka iz hladnjače u Prvomajskoj ulici broj 9. U poruci je građanima savetovano da ostanu u zatvorenim prostorijama, zatvore vrata i prozore, stave mokre krpe preko nosa i usta i na taj način zaštite disajne organe do okončanja intervencije. Prema informacijama Radio-televizije Srbije, curenje na

Povezane vesti »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »