Greška koja je jutros zbunila građane Srbije: Iz policije stiglo izvinjenje zbog obaveštenja o curenju amonijaka u Guči
Nova pre 4 sati

Prilikom noćašnjeg aktiviranja Sistema za hitno obaveštavanje građana zbog curenja amonijaka u Guči dogodila se greška u isporuci poruke, usled čega je kod dela korisnika obaveštenje dostavljeno putem sistema "Pronađi me", umesto putem Sistema za hitno obaveštavanje građana, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Zahtev za aktiviranje Sistema za hitno obaveštavanje građana primljen je u 2.17 od Sektora za vanredne situacije, a nakon izvršene provere podataka, upozorenje je u 2.27 aktivirano u skladu sa propisanom procedurom i prosleđeno operatorima mobilne telefonije. Operatori Jetel (Yettel i A1 upozorenje su prosledili putem Sistema za hitno obaveštavanje građana, isključivo za područje Guče, za koje je i bilo namenjeno, dok je kod dela korisnika u mreži Telekom Srbija












