MUP: Deo korisnika u Guči greškom dobio poruku kroz sistem „Pronađi me“

Serbian News Media pre 11 sati
MUP: Deo korisnika u Guči greškom dobio poruku kroz sistem „Pronađi me“

Zahtev za aktiviranje Sistema za hitno obaveštavanje građana primljen je u 2.17 časova od Sektora za vanredne situacije, a nakon provere podataka upozorenje je u 2.27 časova aktivirano u skladu sa propisanom procedurom i prosleđeno operatorima mobilne telefonije.

Operatori „Yettel“ i „A1“ prosledili su upozorenje putem Sistema za hitno obaveštavanje građana, isključivo za područje Guče, dok je kod dela korisnika u mreži „Telekom Srbija“ poruka greškom isporučena putem sistema „Pronađi me“. Ministarstvo unutrašnjih poslova najavilo je da će, u saradnji sa nadležnim institucijama i operatorima mobilne telefonije, preduzeti mere kako bi se sprečilo ponavljanje takvih situacija i obezbedilo blagovremeno i pouzdano informisanje

Povezane vesti »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »