Borba s vatrom u Francuskoj i Španiji: Makron kaže da su požari kod Bordoa "najteži od Drugog svetskog rata" (FOTO GALERIJA)
Insajder pre 14 sati | BBC

Vatrogasci pokušavaju da stave pod kontrolu šumske požare u blizini Madrida i Bordoa usled novog toplotnog talasa. Temperature u glavnom gradu Španije i na jugozapadu Francuske mogle bi da dostignu 39 stepeni ove nedelje, a kiša se ne očekuje do petka.
Foto: AP Photo/Manu Fernandez Španska meteorološka služba upozorava da će ekstremne vremenske prilike potrajati barem do nedelje dok su jugozapadni regioni Francuske Žironda i Land pod "žutim upozorenjem" zbog toplotnog talasa za koji se očekuje da će dostići vrhunac u sredu. Kako piše BBC, oko 220.000 ljudi bili je primorano na evakuaciju u regionu Žironda koji je najteže pogođen požarima. Francuski ministar unutrašnjih poslova Loran Nunjez upozorio je u












