Povezane vesti

Jahjaginu poruku ometao "predstavnik" raseljenih (VIDEO)

Jahjaginu poruku ometao "predstavnik" raseljenih (VIDEO)

Danas 02.06.2017
Uoči početka događaja u okviru festivala "Mirdita, dobar dan", u Centru za kulturnu dekontaminaciju danas je policija zaustavila i legitimisala grupu od dvadesetak ljudi, koji se predstavljaju kao Srpski rodoljubi, na uglu ulica Birčaninova i Kralja… »
Ispred CZKD desničari, Inicijativa, Zavetnici... Unutra prekidi

Ispred CZKD desničari, Inicijativa, Zavetnici... Unutra prekidi

Dnevnik 02.06.2017
BEOGRAD: Tribina u Centru za kulturnu dekontaminaciju (CZKD), na kojoj je trebalo da bude promovisana knjiga “Želim da me čuju” bivše kosovske predsednice Atifete Jahjage, a u okviru festivala “Mirdita, dobar dan”, prekinuta je na samom… »
Jahjaga želi u Beograd, desničari piruju, vlasti ćute

Jahjaga želi u Beograd, desničari piruju, vlasti ćute

Slobodna Evropa 02.06.2017
Zvanični Beograd ćuti o navodima bivše predsednice Kosova Atifete Jahjage da su srpske vlasti juče sprečile njen dolazak i učešće na festivalu "Miredita, dobar dan" u Beogradu. Inicijativa mladih za ljudska prava je tim povodom uputila otvoreno… »
Provokacija ili medijski linč – „Merdita” u Beogradu

Provokacija ili medijski linč – „Merdita” u Beogradu

Politika 02.06.2017
Bivša predsednica Kosova Atifete Jahjaga obratila se učesnicima festivala putem video-linka. Uz prisustvo jakih policijskih snaga koje su onemogućavale da više desetina mladih iz pokreta „Zavetnici” uđu u Centar za kulturnu dekontaminaciju… »
Knjiga o Kosovu uprkos incidentima predstavljena u Beogradu

Knjiga o Kosovu uprkos incidentima predstavljena u Beogradu

Beta 02.06.2017
Knjiga "Želim da me čuju: knjiga sećanja sa pričama žena koje su preživele mučenje u poslednjem ratu na Kosovu" predstavljena je danas u beogradskom Centru za kulturnu dekontaminaciju (CZKd) uprkos pokušajima desničara da to spreče. Policija… »
Nastavljena Tribina: Jahjagi drago zbog predstavljanja dela u prestonici “države koja je počinila strašne zločine“

Nastavljena Tribina: Jahjagi drago zbog predstavljanja dela u prestonici “države koja je počinila strašne zločine“

Večernje novosti 02.06.2017
Na binu Centra za kulturnu dekontaminaciju izašao je predsednik Koalicije raseljenih i tražio izvinjenje zbog toga što je proteran sa svoje zemlje, posle čega je uz prisutvo policije nastavljen skup. Nakon incidenta na samom početku, promocija knjige… »
"Neka fudbaler Arsenala ubije Haradinaja"

"Neka fudbaler Arsenala ubije Haradinaja"

Mondo 02.06.2017
Incident je obeležio početak tribine u Centru za kulturnu dekontaminaciju na kojoj je trebalo da bude promovisana knjiga "Želim da me čuju" bivše kosovske predsednice Atifete Jahjage u okviru festivala "Mirdita, dobar dan". Skup završen. Miloš… »
Nakratko prekinuta promocija Jahjagine knjige u Beogradu

Nakratko prekinuta promocija Jahjagine knjige u Beogradu

RTS 02.06.2017
Predstavljanje knjige bivše kosovske predsednice Atifete Jahjage u Centru za kulturnu dekontaminaciju, u okviru festivala "Merdita, dobar dan", prekinuto je nakratko povicima jednog od prisutnih "Kosovo je srce Srbije" i pitanjima "Zašto ste nas… »
Grupa desničara se okupila ispred CZKD; pevaju Kosovo je srce Srbije

Grupa desničara se okupila ispred CZKD; pevaju Kosovo je srce Srbije

Beta 02.06.2017
Grupa od nekoliko desetina desničarski orijentisanih grdjana, koji sebe nazivaju "srpskim rodoljubima", okupila se danas ispred beogradskog Centra za kulturnu dekontaminaciju, gde je počela promocija knjige "Želim da me čuju - Knjiga sećanja s… »
Otkazan dolazak bivše kosovske predsednice u Beograd

Otkazan dolazak bivše kosovske predsednice u Beograd

Glas Amerike 02.06.2017
U Centru za kulturnu dekontaminaciju održava se festival „Mirdita, dobar dan" u okviru kojeg je planirana promocija knjige "Želim da me čuju" čiji je autor bivša kosovska predsednica Atifete Jahjaga, koja je trebala da se obrati publici. Umesto… »
Jahjaga na promociji knjige u Beogradu putem video-linka

Jahjaga na promociji knjige u Beogradu putem video-linka

RTS 02.06.2017
Bivša kosovska predsednica Atifete Jahjaga će se putem video-linka obratiti okupljenima na promociji knjige "Želim da me čuju" u beogradskom Centru za kulturnu dekontaminaciju. Postoji mogućnost da se Atifete Jahjaga obrati linkom uživo, rečeno je… »
Jahjaga: Beograd sprečio moj dolazak

Jahjaga: Beograd sprečio moj dolazak

Danas 02.06.2017
Bivša predsednica Kosova Atifete Jahjaga izjavila je danas da joj nije dozvoljeno da poseti Beograd, optužila je srpske vlasti da nisu poštovale briselski sporazum, na osnovu koga je njena poseta pripremana i dodala da srpska država nastavlja politiku… »
Jahjaga: Srpske vlasti sprečile moj odlazak apsurdnim obrazloženjem

Jahjaga: Srpske vlasti sprečile moj odlazak apsurdnim obrazloženjem

Novi magazin 02.06.2017
Bivša predsednica Kosova Atifete Jahjaga izjavila je danas da su srpske vlasti sprečile njen dolazak i učešće na festivalu "Mirdita, dobar dan" u Beogradu apsurdnim obrazloženjem i dodala da istina ne poznaje granice. Ona je na svom fejsbuk nalogu… »
EU obaveštena o sprečenosti Jahjage da putuje u Beograd

EU obaveštena o sprečenosti Jahjage da putuje u Beograd

Beta 02.06.2017
Kosovska ministarka za dijalog Edita Tahiri informisala je Evropsku uniju o tome da bivša predsednica Kosova Atifete Jahjaga nije mogla da putuje u Beograd, ocenivši da su takvim potezom srpske vlasti pogazile sporazum iz Brisela o slobodi kretanja i… »
Neizvestan dolazak Jahjage, "Zavetnici" prete

Neizvestan dolazak Jahjage, "Zavetnici" prete

Mondo 02.06.2017
Sudeći po navodima iz Beograda i Prištine neizvesno je da li će bivša predsenica samproglašene države Kosovo, kako je ranije najavljeno, govoriti danas u Centru za kulturnu dekontaminaciju na promociji knjige "Želim da me čuju". Foto… »
Jahjaga još nije stigla u Beograd

Jahjaga još nije stigla u Beograd

Danas 02.06.2017
Iako je bilo planirano da danas dođe u Beograd, bivša predsednica Kosova Atifete Jahjaga nije stigla u srpsku prestonicu, jer joj vlasti u Srbiji nisu obezbedile pratnju, potvrdili su Danasu organizatori festivala "Mirdita, dobar dan", na kome je… »
Anita Mitić: Jahjaga voljna da dođe u Beograd, radimo i dalje na tome

Anita Mitić: Jahjaga voljna da dođe u Beograd, radimo i dalje na tome

Blic 01.06.2017
Direktorka Inicijative mladih za ljudska prava Anita Mitić izjavila je da je bivša predsednica Kosova Atifete Jahjaga "veoma voljna da dođe u Beograd", a da to što danas nije stigla tumači kao zabranu dolaska od strane vlasti Srbije. Jahjaga je… »
Jahjaga ne dolazi u Beograd jer joj nije obezbeđena pratnja i obezbeđenje

Jahjaga ne dolazi u Beograd jer joj nije obezbeđena pratnja i obezbeđenje

Blic 01.06.2017
Bivša predsednica Kosova Atifete Jahjaga odbila je danas da dođe u Beograd i prisustvuje festivalu "Miredita, dobar dan", pošto joj vlasti u Srbiji nisu obezbedile pratnju i obezbeđenje, saznaje agencija Beta iz diplomatskih izvora. Jahjaga je danas… »

Vesti dana »