Povezane vesti

Odnos prema Rusiji cepa nemačku vladu

Odnos prema Rusiji cepa nemačku vladu

Politika 22.06.2016
Nakon što je šef diplomatije kritikovao vojnu vežbu NATO-a, posetu Vladimiru Putinu najavio je i nemački vicekancelar. Od našeg dopisnika Frankfurt, Hajdelberg – Dok su u Rusiji obeležavali dan žalosti za poginulima u napadu nacističke Nemačke… »
Štajnmajer i Putin o invaziji Nemačke na Sovjetski Savez

Štajnmajer i Putin o invaziji Nemačke na Sovjetski Savez

RTS 22.06.2016
Šef nemačke diplomatije Frank-Valter Štajnmajer, povodom 75. godišnjice napada nacističke Nemačke na Sovjetski Savez, upozorava da Evropi preti rizik od novih podela. Ruski predsednik Vladimir Putin tvrdi da Zapad i danas, kao i tada, želi da… »
Putin i Štajnmajer o nacistima

Putin i Štajnmajer o nacistima

Pravda 22.06.2016
BERLIN - Šef nemačke diplomatije Frank-Valter Štajnmajer je, povodom 75. godišnjice napada nacističke Nemačke na Sovjetski Savez, upozorava da Evropi preti rizik od novih podela te da Evropljani moraju zajedno da čuvaju svoj mir. Ruski predsednik… »
Štajnmajer: Evropi prete nove podele

Štajnmajer: Evropi prete nove podele

Blic 22.06.2016
Ministar spoljnih poslova Nemačke Frank Valter Štajnmajer upozorio je da je Evropa u opasnosti od novih podela, 75 godina posle nacističke invazije Sovjetskog saveza, koja je dovela do smrti desetina miliona ljudi. - Mir u Evropi ne može da bude uzet… »
"Mi, Nemci, zahvalni smo Sovjetskom Savezu..."

"Mi, Nemci, zahvalni smo Sovjetskom Savezu..."

Vesti online 22.06.2016
Šef nemačke diplomatije Frank Valter Štajnmajer je, u članku za list "Komersant", posvećenom 75. godišnjici od početka Drugog svetskog rata, saopštio da su Nemci zahvalni narodima SSSR-a na pruženoj ruci u znak pomirenja. "Mi, Nemci… »

Vesti dana »