Povezane vesti

Pukovnik Štefanek: Komandovao sam na Orašju!

Pukovnik Štefanek: Komandovao sam na Orašju!

Mondo 05.11.2016
Pukovnik Hrvatske vojske Vinko Štefanek izjavio da je on komandovao postupcima Hrvatskog veća odbrane (HVO) na području Orašja i Istočne Posavine, ali je negirao da je bilo ratnih zločina. Foto: Predrag Jelenić Štefanek je tako potvrdio navode… »
Hrvatski pukovnik Štefanek: Ja sam komandovao u Oraššju

Hrvatski pukovnik Štefanek: Ja sam komandovao u Oraššju

RTS 05.11.2016
Pukovnik Hrvatske vojske Vinko Štefanek izjavio je da je on komandovao postupcima Hrvatskog veća odbrane na području Orašja i Istočne Posavine, ali je negirao da je bilo ratnih zločina. Štefanek je tako potvrdio navode Almina Dautbegovića… »
Hrvatski pukovnik se hvali zločinima nad Srbima!

Hrvatski pukovnik se hvali zločinima nad Srbima!

Alo 05.11.2016
Vinko Štefanek potvrdio da je operacijama u Orašju i okolini komandovano direktno iz Zagreba, odnosno da je on lično naređivao sve operacije uhapšenom generalu Matuzoviću!! Vinko Štefanek, pukovnik hrvatske vojske, potvrdio je za N1 reči generala… »
Hrvatski pukovnik potvrdio da je komandovao u Orašju: Tamo nije bilo zločina, ali je bilo ekscesa

Hrvatski pukovnik potvrdio da je komandovao u Orašju: Tamo nije bilo zločina, ali je bilo ekscesa

Kurir 05.11.2016
Pukovnik Hrvatske vojske Vinko Štefanek potvrdio je večeras da je tokom proteklog rata iz Slavonskog Broda direktno komandovao jedinicima Hrvatskog veća odbrane na području Orašja i istočne Posavine. Štefanek je rekao da je direktno naredio sve… »
Pukovnik hrvatske vojske potvrdio da je komandovao u Orašju

Pukovnik hrvatske vojske potvrdio da je komandovao u Orašju

N1 Info 05.11.2016
Vinko Štefanek, pukovnik Hrvatske vojske, potvrdio je u subotu za N1 da je upravo on komandovao postupcima Hrvatskog vijeća obrane (HVO) na području Orašja i Istočne Posavine. Podsetimo, na području Orašja nedavno su uhapšeni desetorica pripadnika… »
Krvavi tragovi hrvatskih “bojovnika” ostali širom BiH: Zagreb se plaši odgovornosti za ratne zločine

Krvavi tragovi hrvatskih “bojovnika” ostali širom BiH: Zagreb se plaši odgovornosti za ratne zločine

Blic 05.11.2016
Histerija državnog vrha Hrvatske zbog hapšenja deset bivših pripadnika HVO u Orašju uzrokovana je strahom od utvrđivanja odgovornosti te zemlje za izbijanje krvavog građanskog rata u BiH. Ovo za “EuroBlic” tvrdi ministar rada i… »
Linta: Hrvatska nije spremna da se suoči sa svojom zločinačkom prošlošću

Linta: Hrvatska nije spremna da se suoči sa svojom zločinačkom prošlošću

Kurir 05.11.2016
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta ocenio je da višednevna histerija hrvatskog državnog vrha, zbog hapšenja 10 bivših pripadnika Hrvatskog veća odbrane iz Orašja osumnjičenih za ratni zločin protiv Srba, "predstavlja još jedan dokaz… »
Linta: Hrvatska nije spremna da se suoči sa prošlošću

Linta: Hrvatska nije spremna da se suoči sa prošlošću

RTS 05.11.2016
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta ocenio je da višednevna histerija hrvatskog državnog vrha, zbog hapšenja 10 bivših pripadnika Hrvatskog veća odbrane iz Orašja osumnjičenih za ratni zločin protiv Srba, "predstavlja još jedan dokaz… »
Iz BiH nova lista sumnjivih

Iz BiH nova lista sumnjivih

Večernje novosti 05.11.2016
U Hrvatskoj veruju da Sarajevo priprema još jedan spisak onih koji bi mogli biti optuženi. Zagreb nastoji da se sa Srbijom dogovori "kako reagovati na optužnice iz Sarajeva" ZAGREB OD STALNOG DOPISNIKA "NOVOSTI" HRVATSKE tajne službe nisu znale da će… »

Vesti dana »