Najplemenitiji podvig godine Policajac iz Nikšića, odbio da bije svoj narod: Ne mogu na brata
Večernje novosti 06.01.2020 | V. KADIĆ
![Najplemenitiji podvig godine Policajac iz Nikšića, odbio da bije svoj narod: Ne mogu na brata](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
Ovaj moj potez nema nikakve veze sa politikom, reč je o odbrani vere, a za nju sam spreman život položiti - rekao Miloje Šćepanović (45)
ČUO je svet krajem decembra za Miloja Šćepanovića, policajca iz Nikšića koji nije hteo da bije svoj narod, u protestu održanom u drevnom Onogoštu zbog usvajanja spornog Zakona o slobodi veroispovesti. Između njega i ogorčenih ljudi našla se - vera! Kada je prekoputa sebe video draga lica, ljude koje poznaje, sa kojima je rastao i družio se - odložio je policijsku opremu i napustio poziv koji je časno obavljao 23 godine. Takvu odluku nije bilo lako doneti, jer je