Devet najmisterioznijih mesta u Rusiji: Šuma mrtvih, Pećina Crnog Đavola, ruska Atlantida /foto/
Sputnik 24.05.2020
![Devet najmisterioznijih mesta u Rusiji: Šuma mrtvih, Pećina Crnog Đavola, ruska Atlantida /foto/](https://nstatic.net/img/logo/s/sputnik.png)
Rusija je teritorijalno najveća zemlja na svetu. Očaravajuća polja, šume, jezera ostavljaju bez daha. Međutim, na tom ogromnom prostranstvu postoji i nekoliko tajanstvenih mesta, oko kojih se ispredaju različite legende. Predstavljamo devet zagonetnih mesta, koja golicaju maštu svih zaljubljenika u misteriju.
Laponski lavirinti u Kareliji Reč je o lavirintima na Zajackom ostrvu, koji su delo ljudskih ruku. Kažu da u svetu postoji oko 500 šamanskih lavirinata, od kojih se 50 nalazi u Rusiji. Skoro svi lavirinti nose religijski značaj, ali ono što je zanimljivo jeste da je nemoguće odrediti njihov smisao i cilj gradnje. Pojedinci smatraju da su lavirinti podizani na grobovima, kako duše umrlih ne bi napustile mesto gde su sahranjene. Kitova aleja, ostrvo Itigran u