Dabl-dabl Jokića i pobeda Denvera: Nagetsi razbijali Lejkerse, pa stali i grčevito branili trijumf (FOTO/VIDEO)

Vesti online 23.09.2020

Košarkaši Denver Nagetsa slavili su u trećoj utakmici finala Zapada protiv Los Anđeles Lejkersa rezultatom 114:106 i tako smanjili rezultat na 2-1, uz odlične partije Nikole Jokića, Džamala Mareja i Džeremi Granta.

Posle prilično ujednačene igre u prvoj četvrtini, Denver je preuzeo kontrolu nad utakmicom već u drugoj deonici i nametnuo svoj ritam. Ipak, Lejkersi su se vrćali u nekoliko navrata, ali su Nagetsi uspevali da sačuvaju prednost. Takođe, raspoloženi za igru bili su Jokić, Grant i Marej pa je prednost tima iz Kolorada narasla i na +20 i to 10 minuta pre kraja utakmice. Bio je to najveći deficit Lejkersa do sada u plej ofu. Ipak, odbrana Nagetsa nije popuštala sve do