Građanin je osnova društva a ne nacion: Mogućnost opstanka zajedničke države Dobrica Ćosić je video u temeljnoj demokratskoj reformi
Večernje novosti 25.12.2020 | R. D. - D. M. - V. M.
![Građanin je osnova društva a ne nacion: Mogućnost opstanka zajedničke države Dobrica Ćosić je video u temeljnoj…](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
NISAM ja dragi druže, antijugosloven, dakle, Srbin i građanin koji je protiv Jugoslavije i samo za nekakvu srpsku državu.
Bez nedoumica sam za Jugoslaviju, ali demokratsku državu, i zemlju bez mržnji... Vlado, jesam za Jugoslaviju, ali duboko sumnjam u mogućnost njenog opstanka. Destrukcija deluje decenijama, udaljavanje vekovima, približavanje samo u muci opstanka, da čim ta pretnja mine, nastave se razlike da umnožavaju i povećavaju. Želeo sam da zamolim svoje savremenike da potraže, ako postoji i neki drugi put državno-političkog opstajanja osim ovog koji vodi u nestanak,