Ruski analitičar: SAD vode hibridni rat protiv Rusije ali na Kinu ne smeju da udare
Pravda 02.03.2021 | rs.sputniknews. com
![Ruski analitičar: SAD vode hibridni rat protiv Rusije ali na Kinu ne smeju da udare](https://nstatic.net/img/logo/s/pravda.png)
SAD vode hibridni rat protiv Moskve kroz sistem sankcija, hakerske napade na ruske objekte i podršku opoziciji, a kao izgovor same godinama stvaraju sliku ruskog hakera kao strašnog bandita kome ništa nije sveto, s istim epilogom – „Rusija je loša, Rusija je kriva“, kaže ruski politikolog Sergej Sudakov.
Sudakov je, komentarišući pretnje Vašingtona da će odgovoriti Moskvi „ne samo sankcijama“ nego i skupom sredstava – „vidljivih i nevidljivih“ za navodne masovne sajber napade na američke federalne institucije, podsetio da SAD po već ustaljenom obrascu lepe Rusiji etiketu „krivca“ i pre završetka istrage. „Ispostavlja se da već postoje slike koje oni stvaraju godinama, a to je slika ruskog hakera, slika strašnog bandita koji govori ruski jezik, ruska mafija, slika