Đurić: Želimo da se odnosi u regionu zasnivaju na principima vladavine prava
Danas 03.05.2021 | Piše: Beta
![Đurić: Želimo da se odnosi u regionu zasnivaju na principima vladavine prava](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Ambasador Srbije u Vašingtonu Marko Đurić izjavio je večeras da je Srbija sada daleko prisutnija u Americi nego u prethodnom periodu i naveo da se glas Srbije čuje „dobro i daleko“.
„Srbija je zemlja koja prednjači u pozivanju na normalizaciju odnosa u regionu“, kazao je Đurić za televiziju Pink. Rekao je da u Americi ima sluha za njenu ideju da se povezuje s regionom i želju za region bez granica. „Želimo da se odnosi u regionu zasnivaju na univerzalnim i opštim principima vladavine prava, da se zasnivaju na rešavanju teških pitanja na miran način i da radeći zajedno doprinesemo tome da se uspostavi slobodan protok roba, ljudi, kapitala i