Amerikanci ubili sedmoro dece – promašili metu: U napadu u Kabulu poginulo sedmoro civila, teroristi preživeli!
Mondo 17.09.2021 | Veljko Petranović
![Amerikanci ubili sedmoro dece – promašili metu: U napadu u Kabulu poginulo sedmoro civila, teroristi preživeli!](https://nstatic.net/img/logo/s/mondo.png)
Iako je Pentagon nedeljama insistirao da su u napadu bespilotnim letelicama u Kabulu 29. avgusta ubijeni teroristi Islamske države, Centralna komanda SAD je priznala da su sve žrtve civili, uključujući i decu - ali i da niko neće odgovarati.
Iako je Pentagon nedeljama insistirao da su u napadu bespilotnim letelicama u Kabulu 29. avgusta ubijeni teroristi Islamske države, Centralna komanda SAD je priznala da su sve žrtve civili, uključujući i decu - ali i da niko neće odgovarati. Mornarički general Kenet Mekenzi, načelnik Centralne komande, objavio je da je raketa "helfajer" koja je ispaljena na kuću u Kabulu neporedno pred kraj evakuacije nije eliminisala nijednog pripadnika Islamske države Korasana,