Pokuševski neprimetan u nestvarnom preokretu Oklahome, Lejkersi ispustili 26 poena prednosti

RTS 28.10.2021

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski nije se upisao u listu strelaca u pobedi Oklahome nad LA Lejkersima od 123:115. Tim iz Kalifornije imao je prednost od 26 poena u prvom poluvremenu, ali je Oklahoma uspela da preokrene i upiše pobedu.

Nestvaran poraz upisali su LA Lejkersi na gostovanju u Oklahomi. Ekipa Frenka Vogela fanstastično je počela meč, prvu četvrtinu završila sa 41:19, a tokom druge četvrtine imala prednost od čak 26 poena. Ipak, kako je vreme prolazilo, mlada krv Oklahome trčala je i pogađala više od starijih protivnika iz Kalifornije. Sjajni Gildžes-Aleksander trojkama je topio prednost protivnika, da bi uz malo sreće, u poslednjoj sekundi treće četvrtine, pogodio trojku od tablu za