Iran preti osvetom izraelu: Platićete zbog napada na Siriju, ubili ste oficire! (foto)
Večernje novosti 09.03.2022 | Tanjug
![Iran preti osvetom izraelu: Platićete zbog napada na Siriju, ubili ste oficire! (foto)](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
Foto: EPA/Depositphotos Sirijski državni mediji navode da su druge dve žrtve napada na Damask u ponedeljak bili civili, dok ih je Sirijska opservatorija za ljudska prava sa sedištem u Britaniji identifikovala kao pripadnike proiranske sirijske milicije, prenosi agencija Rojters.
Opservatorija je saopštila da su dvojica ubijenih Iranaca pripadali elitnim iranskim snagama Kuds. Ranjeno je i šest policajaca. - Pozvati Izrael na odgovornost za takve napade je jedan od glavnih ciljeva pružanja otpora u regionu - izjavio je portparol iranskog ministarstva spoljnih poslova Said Hatibzadeh. Two Islamic Revolutionary Guards Corp colonels were killed in Monday's Israeli airstrikes in #Damascus, the IRGC's media office has stated. #Israel #Iran