Ratnici izrešetali Memfis za novo vođstvo u seriji

RTS 08.05.2022

Košarkaši Golden Stejta odigrali su jednu od najboljih utakmica ove sezone i deklasirali Memfis na domaćem terenu, rezultatom 142:112. Voriorsi su sjajnim šutem izrešetali "grizlije" i došli do vođstva od 2-1 u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije.

Ekipa Stiva Kera odbranila je domaći teren u prvoj od dve utakmice, a utakmicu je prelomila u drugoj i početkom treće četvrtine. Nakon prvih 12 minuta u Kaliforniji viđen je egal, da bi domaćin došao do dvocifrenog viška u finišu druge četvrtine. Na startu treće viđena je serija od 10:0 za "ratnike" koji su se tada odlepili i više se nisu osvrtali. Pogodili su 17 trojki iz 32 pokušaja i potpuno razoružali protivnički sastav. Najefikasniji je bio Stefen Kari sa 30