Spektakularni Joveljić ispisao istoriju MLS lige: Dva gola i dve asistencije za 33 minuta

Euronews 30.05.2022  |  Autor: Euronews

Dejan Joveljić, srpski napadač ispisao je noćas istriju američke MLS lige jer je za 33 minuta kao rezervista postigao dva gola i zabeležio dve asistencije za pobedu Galaksija protiv Ostina od 4:1 (0:0).

Nekadašnji napadač Crvene zvezde je učinio isto što i Zlatan Ibrahimović u julu 2018. godine, ali za samo pola sata igre. Gosti iz Teksasa su poveli u 53. minutu pogotkom Urugvajca Dijega Fagundeza, a trener domaćeg tima Greg Veni odmah je na teren poslao Joveljića. Zaigrao je u srcu napada sa slavnim Meksikancem Havijerom Ernandezom Čičaritom i za pola sata su počistili goste. Beast mode. 😤 Dejan Joveljić (2 goals, 2 assists) is the first player in MLS history to