Jedna mapa na Fejsbuku pokrenula oštru polemiku, svi se pitaju šta je sa Srbijom: Na njoj samo medved i trava
Telegraf 13.08.2022 | Telegraf.rs
![Jedna mapa na Fejsbuku pokrenula oštru polemiku, svi se pitaju šta je sa Srbijom: Na njoj samo medved i trava](https://nstatic.net/img/logo/s/telegraf.png)
Reč je o ilustrovanoj mapi, gde se na svakoj zemlji Evrope nalaze ucrtani simboli sa njenim kulturnim, istorijskim i prirodnim znamenitostima.
Gomilu reakcija i čitavu polemiku pokrenula je na društvenoj mreži Fejsbuk, ni manje ni više, nego objava edukativnog sadržaja koju je na svojoj zvaničnoj stranici postavila Evropska komisija. Reč je o ilustrovanoj mapi, gde se na svakoj zemlji Evrope nalaze ucrtani simboli sa njenim kulturnim, istorijskim i prirodnim znamenitostima. Na svim zemljama osim na onima koje nisu članice EU. Tako, gledajući ovu mapu, veći deo Blakana je obojen u zeleno, a jedini ucrtani