Važna pobeda Hrvatske: "Kockasti" srušili Dansku, Francuska upisala prvi trijumf u Ligi nacija (video)

Večernje novosti 22.09.2022  |  Novosti online

HRVATSKA je došla do važne pobede u Ligi nacija. "Kockasti" su na "Maksimiru" u Zagrabu pobedili Dansku sa 2:1 i kao lideri na tabeli ulaze u poslednje kolo.

FOTO: AP Prvo poluvreme proteklo je u velikoj borbi bez mnogo izglednih prilika, pa su mreže mirovale na obe strane. Mnogo sadržajnije bilo je drugo poluvreme u kome su viđena sva tri pogotka. Igrao se 49. minut kada je Borna Sosa natrčao na odbijenu loptu i izuzetno preciznim udarcem sa nekih 17 metara je smestio u donji ugao gola koji je čuvao Kasper Šmajhel. Skandinavska selekcije je potom krenula po izjednčanje i do njega je došla zahvaljujući Kristijanu