"Putin ne može da dobije rat, ali zna da ne sme da izgubi": Postavljena je scena za dug, iscrpljujući rat: "Sledećih šest meseci biće kritični"
Blic 04.03.2023

Vladimir Putin smatra rat u Ukrajini za prekretnicu kad se Rusija konačno suprotstavila Zapadu. Ali, neki pripadnici ruske elite strahuju da je ubacio zemlju u dugo i beskorisno trošenje ljudskih života i resursa.
Kad je ruski predsednik pokrenuo invaziju na Ukrajinu 24. februara prošle godine očekivao je brzu pobedu i da će Americi očitati lekciju o preporodu Rusije nakon raspada Sovjetskog saveza. Ali, u ratu su do sada poginule ili ranjene stotine hiljada, Rusija i Rusi su obeleženi kao agresori na Zapadu dok se Putinova vojska suočava sa otporom Ukrajine koju podržava šireća NATO alijansa, piše Rojters. Jedan izvor iz Rusije upućen u donošenje odluka rekao je da su