Zvezda oborila rekord „na krovu“, Partizan bolji od Novog Pazara

Sputnik 08.05.2023

Fudbaleri Crvene zvezde gostovali su Voždovcu u okviru Superlige Srbije i uspeli su da slave sa sigurnih 2:0 (1:0). Golove su postigli Aleksandar Pešić i Jovan Mijatović. Partizan je sa druge strane dočekao Novi Pazar i nadigrao ga sa 2:0 (1:0).

Crveno-beli su ovako došli do novog rekorda od 58 mečeva u Superligi Srbije na kojima nisu osetili gorčinu poraza. Naplatili su u šestom minutu crveno-beli apsolutnu kontrolu nad utakmicom i rano su stigli do prednosti što je u ovakvim utakmicama najvažnije po favorita. Posle drugog vezanog kornera iskrao se Aleksandar Pešić i glavom sa prve stative u šestom minutu pogodio mrežu. Asistencija je upisana Kangi. Mogli su crveno-beli da imaju veću prednost posle