Srbija je gledala ka štutgartu, a tamo - remi! Danska i Slovenija odigrale nerešeno u prvom meču grupe C na EP

Kurir pre 9 dana

Fudbaleri Slovenije i Danske odigrali su nerešeno 1:1 (0:1) u prvom meu Grupe C Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Danci su poveli golom Kristijana Eriksena u 17. minutu, a pogodak za izjednačenje, i kasnije će se ispostaviti konačan rezultat, postigao je Erik janža u 77. minutu susreta. Prvu priliku imala je Danska, preko Jonasa Vinda, ali je on ipak bio u ofsajdu. Danska je imala više loptu, ali je ozbiljnu priliku imala Slovenija u 16. minutu kada je snažno šutirao Benjamin Šeško, ali pored gola. Minut kasnije Danska je povela. Posle dobre akcije Vind je petom dodao loptu do