Italija u poslednjem minutu šokirala Hrvatsku i gotovo sigurno je eliminisala sa EP

Insajder pre 3 dana

Reprezentacija Italije plasirala se u osminu finala Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Lajpcigu, u poslednjem kolu grupne faze takmičenja, igrala protiv Hrvatske nerešeno 1:1 (0:0).

Hrvatska je bila nadomak drugog kruga, jer je vodila do poslednjih sekundi, kada je Matija Zakanji u osmom minutu nadokande vremena uspeo da izjednači. Italija je osvojila drugo mesto u B grupi sa četiri boda, iza Španije koja je dobila sve tri utakmice, dok je Hrvatska sa dva boda i gol razlikom 3:6 ostala na trećem mestu i gotovo sigurno je eliminisana sa prvenstva. Hrvatska je povela početkom drugog poluvremena. Najpre Luka Modrić u 55. minutu nije iskoristio