Italija u nadoknadi do remija sa Hrvatskom i osmine finala, Španija prva u grupi

Radio 021 pre 3 dana  |  Beta

Fudbalska reprezentacija Italije plasirala se u osminu finala Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Lajpcigu odigrala nerešeno sa Hrvatskom 1:1, u meču poslednjeg, trećeg kola Grupe B.

Italija je plasman u osminu finala obezbedila kao druga u grupi sa četiri boda. Hrvatska je sa dva boda treća, i pokušaće da kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije izbori nastavak takmičenja. Povela je Hrvatska golom Luke Modrića u 55. minutu, a izjednačenje Italiji doneo je Matija Zakanji u osmom minutu sudijske nadoknade vremena. Nakon izjednačene igre na startu meča prvu priliku je imala Italija u 21. minutu. Nakon centaršuta sa leve strane