Portugalija se "provukla" u četvrtfinale - Košta vadio "kestenje iz vatre" VIDEO

B92 pre 3 dana

Fudbalska reprezentacija Portugala plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je u Frankfurtu posle jedanaesteraca pobedila Sloveniju.

Sva tri jedanaesterca slovenačkim fudbalerima odbranio je golman Dijogo Košta. Bilo je 3:0 za Portugalce nakon penala, pošto je posle regularnog dela i produžetaka bilo 0:0. Portugalija je od početka napadala, pokušao je prvo Ruben Dijas, a zatim u osmom minutu i Kristijano Ronaldo, ali su ga zaustavili protivnički igrači. Portugalci su imali loptu i kontrolisali igru, ali se Slovenija dobro branila. Nije bilo prilika do 31. minuta kada je šutirao Ronaldo, a golman