Lavrov o izborima u Francuskoj: Drugi krug je i izmišljen za manipulacije
Sputnik 07.07.2024
![Lavrov o izborima u Francuskoj: Drugi krug je i izmišljen za manipulacije](https://nstatic.net/393/37106393ihyvyz.jpg)
Parlamentarni izbori u Francuskoj ne liče mnogo na demokratiju, a drugi krug je izmišljen kako bi se manipulisalo voljom birača, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov televiziji Rusija 24.
Ruski ministar spoljnih poslova prokomentarisao je, takođe, i predizbornu kampanju u Sjedinjenim Državama. U Francuskoj se održava drugi krug parlamentarnih izbora, na kojima će birači širom zemlje i prekomorskih teritorija glasati za 501 od 577 mesta u Nacionalnoj skupštini, donjem i najvažnijem domu francuskog parlamenta. Preostalih 76 mesta već je osvojeno u prvom krugu glasanja. Pogledajte i: