Tek je počelo i odmah haos! Nova VAR tehnologija dočekana "na nož"! Zbog ofsajda poništen gol u ligi petice, navijači u neverici!

Kurir 17.08.2024
Tek je počelo i odmah haos! Nova VAR tehnologija dočekana "na nož"! Zbog ofsajda poništen gol u ligi petice, navijači u…

Najnovije "pojačanje" VAR tehnologije polu-automatski ofsajd nije imalo najsjajniji početak.

Prvi put na utakmicama španske La Lige tehnologija je iskorišćena na utakmici Selte protiv Alavesa (2:1) u prvom kolu. Gosti su imali prednost od 17. minuta zahvaljujući golu Kikea Garsije, a u završnici prvog dela navijači domaćeg tima su u neverici gledali šta se dešava. Jago Aspas je postigao gol za izjednačenje u 43. minutu, a tada je na scenu stupila nova tehnologija. Kapiten Selte Duvikas je bio asistent kod pogotka, a kompjuter je utvrdio da je on bio u