Вулин у Кини разговарао о сарадњи у области безбедности и начинима сузбијања обојених револуција

Бета 14.12.2024

Потпредседник Владе Србије Александар Вулин се у Шангају састао са шефом државне безбедности Шангаја Џу Вејкангом с којим је разговарао о модалитетима сарадње у области безбедности, пре свега у области контраобавештајног рада и супротстављању обојеним револуцијама.

У саопштењу Владе се наводи да је на састанку истакнуто да је за економску сарадњу и развој предуслов политичка стабилност, због чега је потребно наставити сарадњу у области размене искустава у борби против обојених револуција и покушаја дестабилизације држава од страног фактора.

Осим питања безбедности, разматрана је и даља привредна сарадња и могућност извоза српских производа на тржиште Шангаја.

Вулин се састао и са замеником секретара градског комитета Комунистичке партије Шангаја и секретаром комисије за правна и политичка питања КП Шангаја Џу Џонгмингом, који је највиши безбедносни званичник Шангаја.

Он је истакао да је лично пријатељство председника Вучића и Сија омогућило да се односи две земље подигну на ниво заједничке будућности.

(Бета, 14.12.2024)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »