"Obećali su da će mi vratiti telo sina ako ga ubijem" Progovorio ubica ukrajinskog političara: "Sve je počelo u ruskim grupama..." (foto/video)
Kurir pre 2 sata | Ukrainska pravda)

Muškarac osumnjičen za ubistvo Andrija Parubija, poslanika i bivšeg predsednika ukrajinskog parlamenta, priznao je zločin tokom prvog ispitivanja.
Takođe je otkrio da je bio u kontaktu sa ruskim predstavnicima, a motiv je lična tragedija koju su oni iskoristili, piše Ukrajinska pravda. Prema policijskim izvorima, osumnjičeni je istražiteljima rekao da je njegov sin, pripadnik Oružanih snaga Ukrajine, nestao na bojištu kod Bahmuta 2023. godine. U potrazi za informacijama o njegovoj sudbini, počeo je da prati ruske grupe na društvenim mrežama. „Nakon toga, počeo je da prati ruske grupe na društvenim mrežama