Ванредна ситуација у још једном српском граду Објављена званична информација
Ало 20.11.2025

Због изливања Јужне Мораве и опасности од даљег ширења поплавног таласа и изливања других река и канала на већем делу територије града Врања и Градске општине Врањска Бања на данашњој ванредној седници Градског штаба за ванредне ситуације донета је одлука о проглашењу ванредне ситуације на целој територији града Врања, објављено је на званичном градском сајту
Градски штаб за ванредне ситуације усвојио је и закључак којим се налаже Заводу за јавно здравље у Врању да уради анализу воде за пиће из бунара у поплављеним домаћинствима у селу Павловац. Донета је и препорука да се због великих падавина које су довеле до изливања реке Јужна Морава, као и потенцијалног даљег наставка падавина и могућег угрожавања постројења за прераду отпадних вода у селу Ђуковац, контактирају представници "Србија аутопутева", ради












