Međugodišnja inflacija u decembru bila 2,7 odsto
Radio 021 12.01.2026 | Beta

Mesečna inflacija u Srbiji u decembru prošle godine bila je 0,1 odsto, a međugodišnja 2,7 odsto, objavio je danas Republički zavod za statistiku.
Cene proizvoda i usluga lične potrošnje, kojima se meri inflacija, u 2025. godini su povećane za 3,8 odsto u proseku. Posmatrano po glavnim grupama proizvoda i usluga klasifikovanih prema nameni potrošnje, u decembru, u odnosu na prethodni mesec, rast cena je zabeležen u grupama alkoholna pića i duvan (1,7 odsto), restorani i hoteli (0,9 odsto), u grupama zdravlje i oprema za stan i tekuće održavanje (za po 0,6 odsto), rekreacija i kultura (0,5 odsto), stanovanje,









![[NAJAVA] RV i PVO Vojske Srbije ove godine prvi put ide na aero-miting u Španiju: Srpski C295MW na “Motril Airshow“](https://nstatic.net/031/41400031hnkwwe.jpg)


