Вучић: "Финале Лиге Европе у Београду"
Телеграф 14.05.2026 | Телеграф.рс

Председник Србије Александар Вучић најавио је да ће Београд за две године бити домаћин финала Лиге Европе, оценивши да ће тај догађај поново учинити престоницу центром Европе и дати нови подстицај развоју домаћег фудбала.
Вучић је истакао да је овај спортски спектакл од великог личног значаја, првенствено због чињенице да ће се играти на новоизграђеном Националном стадиону. - Зашто ми је лично важан? Прво зато што нам је фудбал на веома ниским гранама, посебно репрезентативни, већ деценијама. Верујем да ће то бити нова енергија за неке младе, за неке клинце, да могу да напредују и да могу да се такмиче са најбољим светским нацијама. То је велика ствар - поручио је председник и












