Đedović: Pri kraju proces registracije da Srbije može u Grčkoj da koristi kapacitete za LNG
Telegraf 15.05.2026 | Telegraf Biznis/Tanjug

Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas u Atini, gde učestvuje na samitu ministara energetike Srbije, Grčke, Bugarske i Severne Makedonije, da je pri kraju proces registracije da naša zemlja može da koristi rezervisane kapacitete za tečni prirodni gas - LNG u Aleksandropolisu. "Mi imamo već mogućnost da koristimo LNG, imamo i određene kapacitete rezervisane u Aleksandropolisu. Proces licenciranja, registracije Srbijagasa u








![[POSLEDNJA VEST] Otkrivene prve premijere vazduhoplovnih ubojnih sredstava Vojske Srbije pred prikaze na Vidovdan](https://nstatic.net/771/42009771zvailg.jpg)



