(Foto) Vučić: Jedinstveni dispečerski centar za veću sigurnost upravljanja vozovima u Srbiji

Newsmax Balkans pre 14 sati
(Foto) Vučić: Jedinstveni dispečerski centar za veću sigurnost upravljanja vozovima u Srbiji

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je tokom obilaska novoizgrađenog Jedinstvenog dispečerskog centra upravljanja saobraćajem vozova u Beogradu da Srbija dobija moderan centar za veću sigurnost, pouzdanost, automatizaciju i centralizaciju upravljanja našeg železničkog saobraćaja.

"Postoje tu dve radnje ključne koje ovaj centar obavlja u veoma modernim uslovima. Tu rade 23 osobe, svako sa svojim zaduženjima. Oni u ovom trenutku upravljaju sa oko 540 kilometara naše železnice, što je veoma važno. Biće nam potrebno još šest ili sedam meseci maksimalno da ubacimo i prugu Beograd-Subotica. To je sad rad sa CTC kineskim da bi se i to ubacilo pod upravljanje i imate nadzor nad hiljadama kilometara", rekao je Vučić. Predsednik Srbije objasnio je da

Povezane vesti »

Ključne reči

Politika, najnovije vesti »