Srbija dobila moderan centar za veću sigurnost železnice – u saradnji sa ruskom RŽD /foto/
Sputnik pre 13 sati

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je s a ruskim ambasadorom Aleksandrom Bocanom-Harčenko Jedinstveni dispečerski centar upravljanja saobraćajem vozova u Beogradu koji je izgrađen u saradnji sa ruskom RŽD. Vučić je kazao da je Srbija dobila centar za veću sigurnost, pouzdanost, automatizaciju i centralizaciju upravljanja železničkog saobraćaja.
„Postoje tu dve radnje ključne koje ovaj centar obavlja u veoma modernim uslovima. Tu rade 23 osobe – 10 plus četiri plus devet, svako sa svojim zaduženjima, dakle. Oni prate, oni u ovom trenutku upravljaju sa oko 540 kilometara naše železnice, što je veoma važno. Biće nam potrebno još šest ili sedam meseci maksimalno da ubacimo i prugu Beograd–Subotica. To je sad rad sa CTC kineskim da bi se i to ubacilo pod upravljanje i imate nadzor nad hiljadama kilometara“,












