Britanski premijer Starmer podnio ostavku
Slobodna Evropa pre 1 dan

Britanski premijer Keir Starmer izjavio je da će dati ostavku na mjesto premijera i lidera Laburističke partije.
Obećao je da će učiniti sve što je u njegovoj moći kako bi osigurao uredan prijenos vlasti. Govoreći ispred Kancelarije premijera u Londonu, poznatog kao Downing Street 10, rekao je da je preuzimanje dužnosti prije dvije godine bio "najponosniji trenutak" u njegovom životu. Rekao je da je ušao u politiku kako bi imao priliku poboljšati živote miliona ljudi i dodao da je svaka odluka koju je donio bila usmjerena na to da "zemlju koju voli" stavi na prvo mjesto.












