Prvi slučaj ebole u Francuskoj, lekar humanitarac stigao iz Konga! Vlasti u Parizu objavile da je "pacijent izolovan" i navele koliki je ovo rizik po Evropu

Kurir pre 3 sata  |  Sky News/Preveo i priredio:
Prvi slučaj ebole u Francuskoj, lekar humanitarac stigao iz Konga! Vlasti u Parizu objavile da je "pacijent izolovan" i navele…

Francuska je prijavila prvi slučaj ebole od početka najnovije epidemije nakon što je lekar koji se vratio iz Demokratske Republike Kongo testiran pozitivno na taj virus. - Doktor se vratio iz humanitarne misije - saopštilo je Ministarstvo zdravlja Francuske.

Navodi se da je "pacijent izolovan i vlasti prate kontakte" koje je imao. U saopštenju se dodaje da je rizik po opštu evropsku populaciju nizak. Svetska zdravstvena organizacija ( SZO) je objavila da je epidemija ebole u ​​ DR Kongu, gde je više od 1.000 ljudi zaraženo virusom, a od njega umrlo 267 osoba, imala najveći broj potvrđenih slučajeva u prvom mesecu od bilo kojeg dosadašnjeg pojavljivanja ove ​​bolesti. Skaj njuz prenosi najnovije podatke vlasti DR Konga

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »