Velika promena u Evroligi, ovaj klub posle 5 godina neće učestvovati, Bešiktaš i Alimpijević "upadaju"
Telegraf pre 5 sati | Telegraf.rs

Sezona Evrolige 2026/27 trebalo bi da donese važnu promenu u strukturi takmičenja – liga će brojati 20 timova, uz dolazak novih klubova i najavu još većeg proširenja u narednim godinama.
Kako prenosi BasketNews, Bešiktaš iz Istanbula trebalo bi da zauzme mesto AS Monaka, koji je odlučio da pređe u Evrokup. Time će turski klub dobiti „vajld-kard“ i vratiti se u najjače evropsko klupsko takmičenje. Iako se među čelnicima Evrolige ozbiljno razmatrala opcija smanjenja lige na 19 timova kako bi se rasteretio raspored, preovlađujući stav uoči ključnog sastanka Upravnog odbora ECA zakazanog za 26. jun jeste da se zadrži postojeći format sa 20 ekipa. U












