Evroliga potvrdila novi klub - Monako više nije u eliti
B92 pre 2 sata

Evroliga će i sledeće sezone brojati 20 klubova, a Bešiktaš je u eliti zamenio ekipu Monaka.
Čelnici Evrolige formalno su potvrdili prelazak Monaka u Evrokup zbog finansijske krize u klubu i imenovali Bešiktaš kao naslednika "kneževa" u narednoj sezoni. Bešiktaš je poraženi finalista Evrokupa, ali je Burž odustao do prilike da zaigra Evroligu. Jednoglasno je na sastanku akcionara prihvaćeno da se Bešiktaš vrati u elitu, prvi put još od sezone 2012/13. To znači da će uz Bešiktaš i beogradske klubove Partizan i Crvenu zvezdu učesnici Evrolige naredne sezone












