Ludak Bijelsa zaurlao: Šta sam ostavio Urugvaju u amanet? Ništa!
Sport klub pre 14 sati | Autor: Filip Mijailović

Urugvaj je neslavno završio učešće na Svetskom prvenstvu u grupnoj fazi Mundijala u Severnoj Americi, pošto "selestima" nisu bila dovoljna dva osvojena boda iz remija sa Saudijskom Arabijom i Zelenortskim Ostrvima, a kraj je usledio posle poraza od Španije.
Tako je dvostruki prvak sveta ostao na dva boda, što je dosta za treće mesto u H grupi, a ispred su Zelenortska Ostrva sa tri, što je manje od brojnih trećeplasiranih selekcija, pa je jasno koliko je razočaranje u selektora Marsela Bijelsu u toj južnoameričkoj zemlji. „Šta sam dao urugvajskom fudbalu? Ništa! Zato je što doprinos trenera državnoj selekciji za tri godine ništavan ukoliko nema pozitivnih promena“, istakao je popularni „Ludak“, koji za nešto manje od












