MUP saopštio zašto je upozorenje za curenje amonijaka u Guči poslato preko sistema "Pronađi me"
Radio 021 pre 13 sati | 021.rs

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je prilikom aktiviranja Sistema za hitno obaveštavanje građana zbog curenja amonijaka u Guči došlo do nepravilnosti u isporuci poruke. Dodaj 021.rs kao glavni izvor na Google-u
Kako kaže MUP, usled toga je kod dela korisnika obaveštenje dostavljeno preko sistema "Pronađi me", umesto preko Sistema za hitno obaveštavanje građana. "Zahtev za aktiviranje Sistema za hitno obaveštavanje građana primljen je u 2.17 časova od Sektora za vanredne situacije, a nakon provere podataka, upozorenje je u 2.27 časova aktivirano u skladu sa propisanom procedurom i prosleđeno operatorima mobilne telefonije. Operatori Yettel i A1 upozorenje su prosledili












