Oglasio se predsednik opštine Lučani o curenju amonijaka u Guči
Telegraf pre 11 sati | Telegraf.rs/Tanjug

Predsednik opštine Lučani Milija Milenković izjavio je da su vatrogasci-spasioci sanirali problem u hladnjači u Guči i zaustavili curenje amonijaka, ali da su ostali na licu mesta da dežuraju do jutra kako bi pratili stanje i obezbedili da ne dođe do novih problema.
Milenković je za Tanjug rekao da su vatrogasci brzo stavili situaciju pod kontrolu i sprečili dalje isticanje amonijaka u hladnjači u Guči gde je došlo do akcidenta. Naveo je da je u hladnjači noćas došlo do curenja amonijaka pošto je, usled velikog pritiska u sistemu, popustio sigurnosni ventil. “Sedmoro ljudi javilo se Domu zdravlja, od kojih je četvoro poslato na dalju opservaciju u Čačak, ali niko nije životno ugrožen”, naveo je Milenković. Prema njegovim












